»TV Tablå idag » Just nu Hela dagen Kompakt | Alla kanaler Mina kanaler | Uppdatera automatiskt | Välj kanaler
  • Eurosport 2 tv tablå, Tisdag 2018-11-13
     05:00 Snooker: Home Nations Series - Northern Ireland Open i Belfast, Storbritannien
    Dag 1 (120min)
     07:00 Olympiska Spelen: Home of the Olympics
    Hall Of Fame Pyeongchang Ski Jump (60min)
     08:00 Bordtennis: World Tour i Linz, Österrike
     
     09:00 Konståkning: Grand Prix - NHK Trophy i Hiroshima, Japan
    Höjdpunkter (120min)
     11:00 Snooker: Home Nations Series - Northern Ireland Open i Belfast, Storbritannien
    Dag 1 (90min)
     12:30 Sport: WATTS
    Novemberspecial (25min)
     12:55 Judo: Judo Series
     
     13:00 Bordtennis: World Tour i Linz, Österrike
     
     14:00 Olympiska Spelen: Home of the Olympics
    Hall Of Fame Salt Lake City 2002 (60min)
     15:00 Olympiska Spelen: Home of the Olympics
    Hall Of Fame Pyeongchang Ski Jump (60min)
     16:00 Fotboll: Major League Soccer, USA
    Play Off kvartsfinalmatch 2: Sporting Kansas City (. USA) - Real Salt Lake (USA) (90min, 0:08 kvar)
     17:30 Konståkning: Grand Prix - NHK Trophy i Hiroshima, Japan
    Höjdpunkter (120min, 0:08 till start)
     19:30 Fotboll: Major League Soccer, USA
    Play Off kvartsfinalmatch 2: Atlanta United (. USA) - New York City FC (USA) (85min, 2:08 till start)
     20:55 Nyheter: Eurosport News
     
     21:00 Olympiska Spelen: Home of the Olympics
    Hall Of Fame Salt Lake City 2002 (60min, 3:38 till start)
     22:00 Olympiska Spelen: Home of the Olympics
    Flame Catcher - Salt Lake City (30min, 4:38 till start)
     22:30 Bordtennis: World Tour i Gold Coast, Australien
     
     23:30 Olympiska Spelen: Home of the Olympics
    Hall Of Fame Pyeongchang Ski Jump
     00:30 Judo: Judo Series
     
     00:35 Sport: WATTS
    Novemberspecial (20min, 7:13 till start)
     00:55 Nyheter: Eurosport News
     
     01:00 Snooker: Home Nations Series - Northern Ireland Open i Belfast, Storbritannien
    Dag 2 (120min, 7:38 till start)
     03:00 Bordtennis: World Tour i Linz, Österrike
     
  • Eurosport 2 tv tablå, Onsdag 2018-11-14
     04:00 Sport: WATTS
    Novemberspecial (60min)
     05:00 Bordtennis: World Tour i Linz, Österrike
     
     06:00 Cykel: Tour of Fuzhou, Kina
    Etapp 1 (120min)
     08:00 Snooker: Home Nations Series - Northern Ireland Open i Belfast, Storbritannien
    Dag 2 (60min)
     09:00 Bordtennis: World Tour i Linz, Österrike
     
     10:00 Bilracing: Porsche Super Cup
    Säsongssammanfattning (30min)
     10:30 Sport: WATTS
    Novemberspecial (30min)
     11:00 Snooker: Home Nations Series - Northern Ireland Open i Belfast, Storbritannien
    Dag 2 (90min)
     12:30 Konståkning: Grand Prix - NHK Trophy i Hiroshima, Japan
    Höjdpunkter (120min)
     14:30 Bordtennis: World Tour i Linz, Österrike
     
     15:30 Bilracing: Porsche Super Cup
    Säsongssammanfattning (30min)
     16:00 Olympiska Spelen: Home of the Olympics
    Hall Of Fame Pyeongchang Ski Jump (60min)
     17:00 Olympiska Spelen: Home of the Olympics
    Hall Of Fame Salt Lake City 2002 (60min)
     18:00 Olympiska Spelen: Home of the Olympics
    Flame Catcher - Salt Lake City (30min)
     18:30 Bordtennis: World Tour i Linz, Österrike
     
     19:25 Nyheter: Eurosport News
     
     19:30 Fotboll: Major League Soccer, USA
    Play Off kvartsfinalmatch 2: Sporting Kansas City (. USA) - Real Salt Lake (USA) (75min)
     20:45 Fotboll: U17-VM för damer, Uruguay
    Gruppspel, 1:a omgången: Nordkorea - Tyskland (135min)
     23:00 Konståkning: Grand Prix - NHK Trophy i Hiroshima, Japan
    Höjdpunkter
     00:55 Nyheter: Eurosport News
     
     01:00 Snooker: Home Nations Series - Northern Ireland Open i Belfast, Storbritannien
    Dag 3 (115min)
     02:55 Nyheter: Eurosport News
     
     03:00 Fotboll: U17-VM för damer, Uruguay
    Gruppspel, 1:a omgången: Nordkorea - Tyskland (90min)
  • Eurosport 2 tv tablå, Torsdag 2018-11-15
     04:30 Bilracing: Porsche Super Cup
    Säsongssammanfattning (30min)
     05:00 Cykel: Tour of Fuzhou, Kina
    Etapp 1 (60min)
     06:00 Cykel: Tour of Fuzhou, Kina
    Etapp 2 (120min)
     08:00 Fotboll: U17-VM för damer, Uruguay
    Gruppspel, 1:a omgången: Nordkorea - Tyskland (90min)
     09:30 Bilracing: Porsche Super Cup
    Säsongssammanfattning (30min)
     10:00 Bordtennis: World Tour i Linz, Österrike
     
     11:00 Snooker: Home Nations Series - Northern Ireland Open i Belfast, Storbritannien
    Dag 3 (90min)
     12:30 Fotboll: U17-VM för damer, Uruguay
    Gruppspel, 1:a omgången: Nordkorea - Tyskland (90min)
     14:00 Fotboll: Major League Soccer, USA
    Play Off kvartsfinalmatch 2: Sporting Kansas City (. USA) - Real Salt Lake (USA) (90min)
     15:30 Sport: WATTS
    Novemberspecial (60min)
     16:30 Fotboll: U17-VM för damer, Uruguay
    Gruppspel, 1:a omgången: Nordkorea - Tyskland (90min)
     18:00 Konståkning: Grand Prix - NHK Trophy i Hiroshima, Japan
    Höjdpunkter (120min)
     20:00 Fotboll: Major League Soccer, USA
    Play Off kvartsfinalmatch 2: Sporting Kansas City (. USA) - Real Salt Lake (USA) (85min)
     21:25 Nyheter: Eurosport News
     
     21:30 Fotboll: U17-VM för damer, Uruguay
    Gruppspel, 1:a omgången: Nordkorea - Tyskland (90min)
     23:00 Olympiska Spelen: Home of the Olympics
    Anatomy Of - Skidskytte/rugby (30min)
     23:30 Olympiska Spelen: Home of the Olympics
    Flame Catcher - Salt Lake City
     00:00 Olympiska Spelen: Home of the Olympics
    Hall Of Fame Pyeongchang Ski Jump (55min)
     00:55 Nyheter: Eurosport News
     
     01:00 Snooker: Home Nations Series - Northern Ireland Open i Belfast, Storbritannien
    Dag 4 (120min)
     03:00 Sport: WATTS
    Novemberspecial (60min)
  • Eurosport 2 tv tablå, Fredag 2018-11-16
     04:00 Olympiska Spelen: Home of the Olympics
    Hall Of Fame Pyeongchang Ski Jump (60min)
     05:00 Cykel: Tour of Fuzhou, Kina
    Etapp 2 (60min)
     06:00 Cykel: Tour of Fuzhou, Kina
    Etapp 3 (120min)
     08:00 Snooker: Home Nations Series - Northern Ireland Open i Belfast, Storbritannien
    Dag 4 (90min)
     09:30 Olympiska Spelen: Home of the Olympics
    Hall Of Fame Pyeongchang Ski Jump (60min)
     10:30 Bilracing: Porsche Super Cup
    Säsongssammanfattning (30min)
     11:00 Olympiska Spelen: Home of the Olympics
    Hall Of Fame Salt Lake City 2002 (60min)
     12:00 Konståkning: Grand Prix - Cup of Russia i Moskva, Ryssland
    Herrar, korta programmet (90min)
     13:30 Sport: WATTS
    Novemberspecial (30min)
     14:00 Konståkning: Grand Prix - Cup of Russia i Moskva, Ryssland
    Korta dansen (75min)
     15:15 Olympiska Spelen: Home of the Olympics
    Anatomy Of - Skidskytte/rugby (30min)
     15:45 Sport: WATTS
    Novemberspecial (15min)
     16:00 Snooker: Home Nations Series - Northern Ireland Open i Belfast, Storbritannien
    Kvartsfinal (180min)
     19:00 Sport: WATTS
    Novemberspecial (40min)
     19:40 Nyheter: Eurosport News
     
     19:45 Fotboll: Vänskapsmatch
    U21: Tyskland - Nederländerna (135min)
     22:00 Olympiska Spelen: Home of the Olympics
    Hall Of Fame Pyeongchang Ski Jump (60min)
     23:00 Backhoppning: Världscupen i Wisla, Polen
    HS 134, herrar, kval
     00:00 Snooker: Home Nations Series - Northern Ireland Open i Belfast, Storbritannien
    Kvartsfinal (85min)
     01:25 Nyheter: Eurosport News
     
     01:30 Sport: WATTS
    Novemberspecial (30min)
     02:00 Backhoppning: Världscupen i Wisla, Polen
    HS 134, herrar, kval (60min)
     03:00 Olympiska Spelen: Home of the Olympics
    Hall Of Fame Pyeongchang Ski Jump (60min)
  • Eurosport 2 tv tablå, Lördag 2018-11-17
     04:00 Backhoppning: Världscupen i Wisla, Polen
    HS 134, herrar, kval (60min)
     05:00 Konståkning: Grand Prix - Cup of Russia i Moskva, Ryssland
    Herrar, korta programmet (60min)
     06:00 Cykel: Tour of Fuzhou, Kina
    Etapp 4 (120min)
     08:00 Curling: EM i Tallinn, Estland
    Herrar, gruppspel: Sverige - Schweiz (180min)
     11:00 Sport: WATTS
    Novemberspecial (30min)
     11:30 Konståkning: Grand Prix - Cup of Russia i Moskva, Ryssland
    Herrar, fria programmet (90min)
     13:00 Cykel: Shanghai Criterium, Kina
     
     13:45 Snooker: Home Nations Series - Northern Ireland Open i Belfast, Storbritannien
    Semifinal (225min)
     17:30 Konståkning: Grand Prix - Cup of Russia i Moskva, Ryssland
    Fri dans (75min)
     18:45 Backhoppning: Världscupen i Wisla, Polen
    HS 134, lagtävling (75min)
     20:00 Rugby: Landskamp i Paris, Frankrike
    Frankrike - Sydafrika (55min)
     20:55 Nyheter: Eurosport News
     
     21:00 Rugby: Landskamp i Lille, Frankrike
    Frankrike - Argentina (120min)
     23:00 Konståkning: Grand Prix - Cup of Russia i Moskva, Ryssland
    Herrar, fria programmet
     00:00 Alpint: Världscupen i Levi, Finland
    Damer, slalom - 1:a åket (30min)
     00:30 Alpint: Världscupen i Levi, Finland
    Damer, slalom - 2:a åket (25min)
     00:55 Nyheter: Eurosport News
     
     01:00 Snooker: Home Nations Series - Northern Ireland Open i Belfast, Storbritannien
    Semifinal (120min)
     03:00 Alpint: Världscupen i Levi, Finland
    Damer, slalom - 1:a åket (30min)
     03:30 Alpint: Världscupen i Levi, Finland
    Damer, slalom - 2:a åket (30min)
  • Eurosport 2 tv tablå, Söndag 2018-11-18
     04:00 Backhoppning: Världscupen i Wisla, Polen
    HS 134, lagtävling (90min)
     05:30 Fotboll: U17-VM för damer, Uruguay
    Gruppspel, 2:a omgången: Tyskland - Kamerun (90min)
     07:00 Curling: EM i Tallinn, Estland
    Herrar, gruppspel: Sverige - Schweiz (60min)
     08:00 Curling: EM i Tallinn, Estland
    Damer, gruppspel: Skottland - Sverige (180min)
     11:00 Konståkning: Grand Prix - Cup of Russia i Moskva, Ryssland
    Herrar, fria programmet (45min)
     11:45 Konståkning: Grand Prix - Cup of Russia i Moskva, Ryssland
    Fri dans (45min)
     12:30 Cykel: Tour of Fuzhou, Kina
    Etapp 5 (30min)
     13:00 Snooker: Home Nations Series - Northern Ireland Open i Belfast, Storbritannien
    Semifinal (45min)
     13:45 Snooker: Home Nations Series - Northern Ireland Open i Belfast, Storbritannien
    Final (195min)
     17:00 Alpint: Världscupen i Levi, Finland
    Herrar, slalom - 1:a åket (30min)
     17:30 Alpint: Världscupen i Levi, Finland
    Herrar, slalom - 2:a åket (30min)
     18:00 Konståkning: Grand Prix - Cup of Russia i Moskva, Ryssland
    Galauppvisning (145min)
     20:25 Nyheter: Eurosport News
     
     20:30 Backhoppning: Världscupen i Wisla, Polen
    HS 134 (90min)
     22:00 Bilracing: FIA F3 i Macau, Macau
     
     22:30 Bilracing: FIA GT i Macau, Kina
     
     23:30 Bilracing: WTCR i Macau, Macau
    Lopp 3 (25min)
     23:55 Nyheter: Eurosport News
     
     00:00 Snooker: Home Nations Series - Northern Ireland Open i Belfast, Storbritannien
    Final (85min)
     01:25 Nyheter: Eurosport News
     
     01:30 Backhoppning: Världscupen i Wisla, Polen
    HS 134 (90min)
  • Eurosport 2 tv tablå, Måndag 2018-11-19
     03:00 Snooker: Home Nations Series - Northern Ireland Open i Belfast, Storbritannien
    Final (150min)
     05:30 Sport: WATTS
    Novemberspecial (30min)
     06:00 Alpint: Världscupen i Levi, Finland
    Damer, slalom - 2:a åket (45min)
     06:45 Alpint: Världscupen i Levi, Finland
    Herrar, slalom - 2:a åket (45min)
     07:30 Backhoppning: Världscupen i Wisla, Polen
    HS 134, lagtävling (60min)
     08:30 Backhoppning: Världscupen i Wisla, Polen
    HS 134 (90min)
     10:00 Olympiska Spelen: Home of the Olympics
    Hall Of Fame Pyeongchang Ski Jump (60min)
     11:00 Snooker: Home Nations Series - Northern Ireland Open i Belfast, Storbritannien
    Final (120min)
     13:00 Alpint: Världscupen i Levi, Finland
    Damer, slalom - 2:a åket (30min)
     13:30 Alpint: Världscupen i Levi, Finland
    Herrar, slalom - 2:a åket (30min)
     14:00 Backhoppning: Världscupen i Wisla, Polen
    HS 134 (60min)
     15:00 Curling: EM i Tallinn, Estland
    Herrar, gruppspel: Sverige - Italien (180min)
     18:00 Backhoppning: Världscupen i Wisla, Polen
    HS 134, lagtävling (75min)
     19:15 Konståkning: Grand Prix - Cup of Russia i Moskva, Ryssland
     
     21:10 Nyheter: Eurosport News
     
     21:15 Snooker: Home Nations Series - Northern Ireland Open i Belfast, Storbritannien
    Final (120min)
     23:15 Backhoppning: Världscupen i Wisla, Polen
    HS 134 (40min)
     23:55 Nyheter: Eurosport News
     
     00:00 Olympiska Spelen: Home of the Olympics
    Hall Of Fame Pyeongchang Ski Jump (60min)
     01:00 Konståkning: Grand Prix - Cup of Russia i Moskva, Ryssland